Najnowsza gitara naszej produkcji. Założeniem tego instrumentu było jak najbardziej zbliżyć się łatwością i swobodą gry do Stratocastera z którego to zostały pobrane większość wymiarów gryfu - stąd ButloCaster :)
Materiały jakie posłużyły nam do produkcji tego instrumentu są współdzielone z najnowszą gitarą basową. Jako surowiec na gryf posłużył odpad przemysłowy z zaprzyjaźnionej firmy meblarskiej. Dla jeszcze większego komfortu gry, oprócz przeciętej w połowie butli 19 litrowej zdecydowaliśmy się wyciąć dodatkowe miejsce pod rękę aby ułatwić dojście do wysokich progów (gitara leworęczna). Powstałe w ten sposób braki w poszyciu butli zostały spasowane i uzupełnione innymi kawałami butli oraz plexią ze zniszczonej ramy na plakat.

Do naciągnięcia strun służą śruby M8 z przyspawanymi nakrętkami dla łatwiejszej regulacji i wywierconymi otworami na przewleczenie struny. Strojenie metodą dźwigni odbywa się za pomocą kombinerek lub śrubokręta.
Gwoździe o odpowiedniej średnicy z naciętymi rowkami posłużyły jako mostek i siodełko.

Wykorzystane materiały dobrej jakości, brak pośpiechu przy budowie oraz możliwość pracy na udostępnionej przez zaprzyjaźniony zakład maszyny frezującej wpłynęły na otrzymanie bardzo fajnego instrumentu do którego nie trzeba długo się przyzwyczajać aby z łatwością zagrać to na co ma się właśnie ochotę.

Elektronikę stanowi tu jeden singiel stworzony przez naszego zespołowego przyjaciela. Cały układ został zmontowany już przez nas z wykorzystaniem w 70% podzespołów ze starych sprzętów elektronicznych.

Koszt instrumentu: około 30 zł
Czas budowy: około 2-3 tygodni

Gryf: Odpad przemysłowy przy produkcji mebli - Mahoń
Pudło rezonansowe: połowa 19l. butli po wodzie mineralnej
Klucze: przerobione śruby M8
Progi: Szprychy rowerowe
Mostek i siodełko: gwoździe
Menzura: 25,5"