Gitara basowa 5'cio strunowa w pełni wykonana z surowców wtórnych. Drewniany gryf został wykonany meblarskich odpadów przemysłowych. Pudło rezonansowe stanowi uszkodzona w transporcie 19 litrowa butla po wodzie mineralnej która to dla łatwiejszego komfortu gry została przecięta przez pół a jej plecy stanowi płaska płyta z plexi ze starej ramy na zdjęcia. Do naciągnięcia strun służą śruby M10 z przyspawanymi nakrętkami dla łątwiejszej regulacji i wywierconymi otworami na przewleczenie struny. Strojenie odbywa się za pomocą śrubokręta lub kombinerek metodą "dźwigni". Progi nie zmiennie stanowią szprych rowerowe. Siodełko i mostek wykonane zostały z gwoździ z naciętymi rowkami.

W przeciwieństwie do wcześniejszych naszych gitar, przy produkcji naszej "piątki" została nam udostępniona maszyna frezująca co ma bezpośrednie przełożenie na jakość i precyzyjność wykonania. Pierwszy raz przy produkcji gitary, prace nad instrumentem rozpoczęły się kilka tygodni przed pierwszymi "wiórami".  Długie i żmudne wymiarowanie a następnie projekt w modelu 3D alby następnie cieszyć się z nieporównywalną jakością instrumentu. Jest to dla nas duży progres, ponieważ wcześniejsze gitary były wykonywane za pomocą ręcznych narzędzi, za pomocą "wyczucia".  W połączeniu z dobrą jakością drewna instrument ten charakteryzuje się bardzo mocnym i czystym dźwiękiem któremu nie brakuje "ataku".

Jako elektronika posłużyły nam dwa pick up'y nawijane poprzez naszego przyjaciela. Cały układ został zmontowany już przez nas z wykorzystaniem w 70% podzespołów ze starych sprzętów elektronicznych.

Koszt instrumentu: około 30 zł
Czas budowy: około 2-3 tygodni

Gryf: Odpad przemysłowy przy produkcji mebli - Mahoń
Pudło rezonansowe: połowa 19l. butli po wodzie mineralnej
Klucze: przerobione Śruby M10
Progi: Szprychy rowerowe
Mostek i siodełko: gwoździe
Menzura: 35"