Pierwsza nasza perkusja, nie licząc tej która powstała w dwa dni i rozsypała się na pierwszym koncercie :). Solidna drewniana konstrukcja pochodząca z różnych części mebli i ławek. Całość połączona drutami gwintowanymi dzięki czemu mamy wiele możliwości ustawień. Założeniem tej perkusji było, aby każdy perkusista mógłby po prostu usiąść i zacząć grać bez wcześniejszego dodatkowego przyzwyczajania.

Elementy wyposażenia ewaluowały wielokrotnie z biegiem czasu za sprawą na eksperymenty oraz wytrzymałość puszek i innych podzespołów.

Do wyposażenia perkusji na przestrzeni lat można było zaliczyć takie elementy jak garnki kuchenne, puszki różnej wielkości, wiadra metalowe oraz plastikowe, butle po wodach, blaszki po ciastach, patelnie, pokrywki i wiele innych…

Werbel został zbudowany ze starej puszki po impregnacie do drewna na który została naciągnięta stara membrana perkusyjna oraz sprężynki za pomocą zaczepów własnej produkcji.

Bęben centralny stanowi 50 litrowy kosz na liście.

Jako talerze służą blaszane arkusze różniej grubości, odpowiednio pocięte i powyginane dla uzyskania odpowiedniej barwy.

Maszynka do stopy to połączenie drutów gwintowanych, starego metalowego schodka, zawiasa z mebli, zębatki oraz łańcucha rowerowego oraz tłuczka do ziemniaków.

 

Koszt instrumentu: około 25 zł
Czas budowy: około 1-2 tygodni

 

 

 

 

Stroje perkusji:

 

Budowa instrumentu: