O zespole

Recycling Band jest Krakowskim zespołem założonym w 2011r. grającym na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów (znanych również pod nazwą Recycling Instruments). Pasją członków zespołu jest muzyka a ich działalności przyświeca misja - zwrócenia uwagi na problem z segregacją i przetwarzaniem odpadów a tym samym promocja idei związanych z recyclingiem i ochroną środowiska.
Swoje instrumenty projektują i tworzą sami, a jako produkty twórcze służą im np. nikomu niepotrzebne butle po wodzie mineralnej, puszki, wiaderka, zbędne deski, elementy starych mebli, rowerów a nawet przedmioty codziennego użytku takie jak grzebienie do włosów.

Brzmienie zespołu łączące instrumenty recyclingowe oraz elektronikę - oscyluje wokół muzyki klubowej, dance.
 
Powodem powstania pierwszego instrumentu „ze śmieci” był brak posiadania przez pomysłodawców i konstruktorów wymarzonej gitary. Pomysłodawcy Recycling Instruments Kamil Kędzierski i Maciej Pierzynka stwierdzili, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na instrumenty, ponieważ do ich budowy wystarczą niepotrzebne już przedmioty codziennego użytku. Recycling Band jest jedynym w Polsce zespołem grającym na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów. Jako produkty twórcze służą im np. nikomu niepotrzebne butle po wodzie mineralnej, puszki, wiadra, zbędne deski, elementy starych mebli, rowerów a nawet grzebienie do włosów. W swoim instrumentarium posiadają m.in. kilkanaście ButloGitargitar i ButloBasów, „Odpadową” perkusję, ButloSkrzypce, Eko-trąbkę, a także Klawiszon.

 


 

 

Grzegorz Dowgiałło - Wokal, Perkusalia
Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Instrumentalnym w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu, gdzie swoje umiejętności kształcił pod kierunkiem Piotra Wyleżoła (Fortepian), a także Łukasza Żyty oraz Wojtka Fedkowicza (Perkusja). Skomponował muzykę do spektaklu „Gałgan” w reżyserii Eweliny Marciniak we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Jest również odtwórcą tytułowej roli w tym spektaklu. Jako muzyk, na swoim koncie zapisał liczne występy w kraju i za granicą; M.in.: w Republice Czeskiej, Niemczech, Kuwejcie, czy na Litwie. Jako student zdołał zagrać z takimi muzykami, jak choćby: Art Gore, czy Billy Hart. Do najbardziej znaczących osiągnięć można zaliczyć współpracę z Anną Dymną, Kasią Nosowską i Kabaretem Paranienormalni.

 

 

Kamil Kędzierski – ButloGitara, Projektant i konstruktor instrumentów
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Inżynier oddający się pasji jaką jest muzyka oraz „tworzenie czegoś z niczego”. Połączenie tych dwóch kierunków zaowocowało idee promowania ochrony środowiska poprzez muzykę. Gitarzysta, konstruktor instrumentów z odpadów.

Piotr Bolanowski - Instrumenty klawiszowe, Klawiszon
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym: kierunek - fortepian jazzowy. Muzyk sesyjny, aranżer i producent muzyczny. Twórca muzyki do spektaklu „Piotruś Pan” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie w reżyserii Eweliny Marciniak (2014). Nagrywał dla polskich i zagranicznych stacji telewizyjnych i radiowych m.in. Arte tv, Alwataan tv, Tvn, Tvp, Discovery, Polskie Radio Program 3 (koncert live ze studia im. Agnieszki Osieckiej zarejestrowany wraz z Mr. Krime Live Band -2015), Czwórka polskie radio. Koncertował w Polsce i za granicą m.in. we Francji, Włoszech, Kuwejcie, Niemczech, Słowacji na wielu festiwalach: Męskie granie, Outbreak Europe, Halla February, One Love Sound Festival, Ostróda Reggae Festival, Starzy i młodzi czyli jazz w Krakowie, Jabra style season. Współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Katarzyną Nosowską, O.S.T.R., Hadesem, Wojtek Fedkowicz Noise Trio, Piotrem Żaczkiem, Johnem James’em, Mezo, Kasią Wilk, Andrzejem Poniedzielskim, Kabaretem Paranienormalni, Leszkiem Żądło. Obecnie jestem mocno związany ze środowiskiem turntablistycznym: współpracuje z Dj’ami: Dj Krime (Mr Krime live band a.k.a. Formacja), DJ Plash ( Flue ), Good Paul ( projekt Fors ), Daniel Drumz, Admiral Dmc, Dj Haem, Dj Kebs.

 

 

 

Józef Rusinowski - Odpadowa Perkusja
Urodził się 19 92 r. w Przemyślu gdzie ukończył szkołę muzyczną w klasie perkusji prof. Henryka Przytockiego. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie. Choć z wykształcenia perkusista, zajmuje się również kompozycją i aranżacją. Na swojej krótkiej drodze artystycznej współpracuje/współpracował z takimi zespołami/artystami jak O.S.T.R, Sound & Grace, Andrzej Lampert, Janusz Szrom, Janusz Muniak, Disperse, Jakub Żytecki, Flue, Twoje Niebo, D.R.A.G.

 

Marcin Nenko - Butlobas
Kontrabasista, student Akademii Muzycznej w Krakowie. Wychowanek Mariana Pawlika – krakowskiego lutnika, jednego z czołowych polskich kontrabasistów jazzowych, któremu pomaga w pracowni kontrabasów. Współtwórca zespołów Chłopcy Kontra Basia (laureaci wielu polskich konkursów, uczestnicy Must Be The music, zwycięzcy Battle of the Bands organizowanego przez World Music Network), Mateusz Pałka Kwartet, Tomek Różycki Kwintet. Występował na festiwalach Era Nowe Horyzonty, Nowa Tradycja, Mikołajki Folkowe i wielu innych. Współpracuje jako muzyk i kompozytor z Teatrem Polskim w Bielsko-białej, Narodowym Teatrem Starym i Instytutem Teatralny w Warszawie.